AKP, meclisin kulak koparan berberini liste dışı bıraktı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) baş berberi Mümtaz Arslan, AKP’den milletvekili aday adayı olduğunu ilan etmişti. Milletvekili aday listeleri açıklandığında Arslan’ın listelerde olmadığı görüldü. “Kulak koparan” olarak bilinen berber Mümtaz Arslan liste dışı kaldı.

MECLİS’TE 2003 YILINDA ÇALIŞMAYA BAŞLADI
Meslek hayatına 12 yaşında başlayan ve 23 yaşında iş yeri sahibi olan Arslan, 2003 yılında Meclis’te berber olarak çalışmaya başladı. İlerleyen dönemlerde baş berber olarak görev yapan Arslan, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan ve birçok siyasi kişileri tıraş etti. Meclis’te çalıştığı sürede tıraş ettiği siyasi kişilerden bahseden Mümtaz Arslan, eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan gibi birçok siyasiyi tıraş ettiğini belirterek, “Milletvekillerimi çok seviyorum, onlarda beni çok seviyor. Mesleğimi severek yapıyorum” dedi.

“SORUNLARI ÇÖZECEĞİM”
Aday adayı olurken berber esnafının çok sorunu olduğunu söyleyen Arslan, milletvekili olduğunda içerisinden geldiği mesleğin sorunlarıyla ilgileneceğini belirtmişti. Siyasete de 1984’te Refah Partisi’nde başladığını belirten Arslan “İnşallah vekil olursam onların sıkıntılarıyla da ilgileneceğim” demişti. Ancak, Berber Mümtaz Arslan AKP tarafından aday gösterilmedi.

“KULAK KOPARAN” BERBER
Meclisin emektar berberi Mümtaz Arslan, ‘kulak koparan’ lakabıyla biliniyor. Mümtaz Arslan, 2009 yılında AKP Çorum Milletvekili Cahit Bağcı’nın kulağının derisini koparmıştı.
Milletvekili Bağcı’nın kulak kıllarını almak için “sir ağda” süren berber Arslan, tam o sırada çalan cep telefonuyla konuşmaya dalınca, “sir ağda” vekilin kulağında gereğinden fazla kalmıştı. Geç de olsa yaptığı hatanın farkına varan Arslan, donan ağdayı alel acele vekilin kulağından çekince, AKP’li vekil Bağcı’nın kulağının derileri kopmuştu.
Bugün Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi olarak görev yapan eski AKP Çorum Milletvekili Bağcı, olay üzerine Meclis Başkanlığı’na şikayetçi olmuş, soruşturma açan Meclis yönetimi, savunmasını aldıktan sonra berber Aslan’a uyarı cezası vermişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*