Kepez-Santral Mahallesi’ne 60 milyonluk pazaryeri

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez-Santral Mahallesi kentsel dönüşüm projesi içinde yer alan 3 bin 900 metrekarelik alanda 2 katlı toplam 6 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip pazar yeri kazandırıyor. Yaklaşık 60 milyon TL maliyetle gerçekleştirilecek proje 210 pazarcı esnafına tezgâh açma imkanı sunacak. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in göreve geldiği günden bu yana Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yapmış olduğu çalışmalar büyük takdir topluyor. 6417 konutun yapıldığı projedeki sorunlar bir bir çözülerek şimdiye kadar hak sahiplerine 3006 konut teslim edildi. Yakın bir zamanda F1 parseldeki 450 konut teslimatı daha yapılacak. Büyükşehir Belediyesi, hak sahiplerine konutları teslim ederken, bölgeye sosyal donatı alanları da yapıyor. 

 

2 KATLI PAZAR YERİ YAPILACAK

Belediye şirketi ANTEPE İnşaat A.Ş. tarafından Kepez-Santral Mahallesi kentsel dönüşüm projesi içinde yer alan 3 bin 900 metrekarelik alanda 2 katlı toplam 6 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip pazar yeri projesi ve otopark başlatıldı. Yaklaşık 17 bin metreküp hafriyat çalışması yapılarak temel izolasyonunun tamamlandığı projede yakın zamanda temel atma töreni geçekleştirilecek. Yaklaşık 60 milyon TL maliyetle gerçekleştirilecek proje 210 pazarcı esnafına tezgâh açma imkanı sunacak. Çalışmaların temel atma süreciyle daha da hız kazanacağı pazar yeri projesinin 6 ay içinde tamamlanması planlanıyor. 

 

OTOPARK OLARAK DA KULLANILACAK

ANTEPE İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Erdoğmuş, projeyle bölge sakinlerine modern bir pazar yeri ve otopark imkanı sunacağını ifade etti. Erdoğmuş, projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “Antalya’da kentsel dönüşüm projelerinin en büyüğü olan Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm alanı içinde yer alan pazaryeri inşaatımız, bölgedeki büyük bir ihtiyacı karşılayacak. İnşaatın 2 katlı olması planlanıyor ve 130 araç kapasiteli bir otopark da projenin bir parçası olacak. İnşaatın yaklaşık maliyetini 60 milyon lira olarak tahmin ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x