Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu milli takım kadrosundan çıkarıldı

A Milli Futbol Takımı, 18 Kasım Cumartesi günü Almanya ile oynayacağı hazırlık karşılaşması için Berlin’e gitti.

Kafilede Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu yer almadı. Üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle dün ve bugün yapılan antrenmanlarda yer almayan takım kaptanı Hakan Çalhanoğlu’nun yanı sıra sakatlığını atlattıktan sonra dört günlük kampta yer alan Cengiz Ünder kadrodan çıkartıldı.

DHA’nın haberine göre TFF’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Almanya ile 18 Kasım’da deplasmanda oynayacağı özel maç için bugün Berlin’e yolculuk edecek A Millî Takımımızın aday kadrosunda değişiklik yapıldı. Millî futbolcularımızdan Cengiz Ünder, yeni teknik heyetimizin antrenman metotlarını ve futbol felsefesini bizzat deneyimlemesi ve takım arkadaşlarıyla birlikte çalışması amacıyla, İstanbul’da dört günlük bir kamp dönemi geçiren A Millî Takımımızın Almanya ve Galler maçları aday kadrosuna davet edilmiş, daha önceden yapılan planlama kapsamında da kafilenin Berlin’e hareketinden önce kamp kadrosundan ayrılmıştır. Takım kaptanımız Hakan Çalhanoğlu ise, A Millî Takımımızın dün ve bugün yapmış olduğu antrenmanlarda, geçirdiği üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle yer alamamıştır. Tıbbi durumunun yanı sıra, bebek bekleyen eşinin doğumunun çok yaklaştığı bilgisi de değerlendirilen millî oyuncumuz, teknik heyetimizin kararıyla A Millî Takımımızın aday kadrosundan çıkarılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

SON MAÇ GALLER’LE

A Milli Futbol Takımı, hazırlık karşılaşmasında 18 Kasım Cumartesi günü TSİ 22.45’te deplasmanda Almanya ile karşı karşıya gelecek. A Milli Futbol Takımı’nda teknik direktör Vincenzo Montella ve bir futbolcusu yarın 18.15’te basın toplantısı düzenleyecek. Ay-yıldızlılar, saat 19.00’da ise Berlin Olimpiyat Stadyumu’nda son çalışmasını gerçekleştirecek.

Milliler, Almanya karşılaşmasının ardından pazar günü TSİ 18.30’da EURO 2024 Elemeleri D Grubu son maçı için Galler’e gidecek. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x