Dimitris Itoudis tepki gösterdi! ‘Hapse girmesi gerekiyor’

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 10’uncu haftasında Beşiktaş Emlakjet’e 68-64 mağlup olan Fenerbahçe Beko’da başantrenör Dimitris Itoudis açıklamalarda bulundu.

Müsabakada yaşanan olaylara tepki gösteren Dimitris Itoudis, “Bugün sadece basketbol yoktu. Madar’ın gözüne bir bozuk para atıldı ve gözünü kaybedebilirdi. Herhangi bir hakemin gözüne gelseydi de devam edecek miydik? Bu, ligin gösterdiği toleranstan dolayı oluyor. Beşiktaş, EuroCup’ta böyle bir şey yapsa ceza alır” ifadelerini kullandı.

Olanların basketbolla alakası olmadığını vurgulayan Dimitris Itoudis, “Üzgünüm. Bugün sadece basketboldan bahsedemeyiz. Benim tecrübem sadece bir maç oynadığımızı unutmamamı söylüyor. Bir maç oynadık ve rakibimiz kazandı. Onları tebrik ediyorum tabii ki ama bugün basketboldan bahsedemeyiz, olanların basketbolla alakası yok” dedi.

Tribünlerden yabancı madde atan taraftarların tespit edilmesi gerektiğini dile getiren Dimitris Itoudis, “Normal şartlarda bir kameradan o paraları atan kişilerin tespit edilmesi ve hapse girmesi gerekiyor. Bir oyuncu gözünü kaybedebilirdi. Onu atan bir terörist. Meslektaşım yapacak bir şey olmadığını söylüyor ama katılmıyorum. İnsanları nazik şekilde eğitebiliriz. Ben harika atmosferleri severim. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş harika atmosfer yaratıyorlar. Bizim taraftarımız takıma yardımcı oluyor ama terörden uzak durmamız gerekiyor. Neden bahsedeceğiz ki? Pick and rollden mi konuşacağız?” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x