Düğerek’te Sıcak Asfalt Çalışması Tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesi Düğerek Mahallesinde alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarının ardından başlattığı 1400 metre sıcak asfalt çalışmasını tamamladı. Ekipler bölgede kaldırım ve parke kaplama çalışmalarına başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesi Düğerek Mahallesinde 1400 metre uzunluğundaki sıcak asfalt çalışmasını tamamladı.

Kanalizasyon Hattı Geçtiğimiz Ay Tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Menteşe’nin Düğerek Mahallesinde başlatılan 8 bin 500 metre uzunluğunda ki kanalizasyon hattı geçtiğimiz ay tamamlandı. Çalışmalar kapsamında ayrıca 403 adet evsel parsel baca imalatı yapıldı. 25 milyon TL’ye mal olan kanalizasyon hattı 13 bin kişiye hizmet verecek şekilde projelendirilirken bölgenin önemli bir ihtiyacı karşılandı.

Sıcak Asfalt Çalışması Tamamlandı

Ekipler Düğerek Mahallesinde tamamlanan kanalizasyon çalışmalarının ardından kazılan bölgelerin yenilenmesi için yol yapım çalışması başlattı. Ekipler öncelikle Halide Edip Adıvar Caddesinde sıcak asfalt çalışması gerçekleştirirken 1400 metre uzunluğunda ki çevre yolunda da sıcak asfalt çalışması yapıldı. Çevre yolunda kaldırım ve parke çalışmalarının yapımının ardından yol çizgileri çizilecek böylelikle bölge alt ve üst yapısı uzun yıllar hizmet verecek modern bir yapıya kavuşacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x